Tutaj można wymienić sprzęgło, skrzynię biegów, dwumasę w samochodzie – Szczecin

Gdzie w Szczecinie wymieniają sprzęgła i skrzynie biegów w autach
AUTKOGAZ Szczecin, ul. Wernyhory 17, tel. 501 76 73 76

Oferujemy naprawy samochodów polegające na wymianie takich elementów jak skrzynia biegów oraz sprzęgło. Nasz mechanik to doświadczony specjalista w tym zakresie. Każda wymiana sprzęgła lub skrzyni biegów w samochodzie wyceniana jest indywidualnie. Przykładowy koszt usługi – wymiana skrzyni biegów + sprzęgło w aucie Mazda 6 Sedan 2.3 MZR 166 KM 122 kW + 800 zł.

W naszym warsztacie samochodowym zalecamy regularne przeglądy i wymianę sprzęgła w pojeździe. Zwykle zaleca się wymianę sprzęgła co około 100 tysięcy kilometrów, jednakże częstotliwość wymiany zależy również od stylu jazdy oraz warunków eksploatacyjnych.

Sprzęgło jest bardzo ważnym elementem pojazdu, ponieważ odpowiada za przenoszenie mocy silnika na skrzynię biegów oraz koła napędowe. Z czasem elementy sprzęgła ulegają zużyciu, co powoduje ich niedoskonałą pracę. Oznaki, że sprzęgło trzeba wymienić to m.in. trudności z przełożeniem biegu, przeskakiwanie biegu, ślizganie się sprzęgła, zwiększone zużycie paliwa czy też spadek mocy pojazdu.

Nieodpowiednio działające sprzęgło nie tylko wpływa na komfort jazdy, ale może także prowadzić do poważniejszych uszkodzeń innych elementów samochodu, takich jak skrzynia biegów czy też koła zamachowe.

Pamiętajmy żeby nigdy nie kupować najtańszych zamienników. Na poniższych zdjęciach widać jak marnej jakości sprzęgło rozlatując się rozcięło od środka skrzynię biegów. Jak widać ktoś kto przyjechał do nas na naprawę wcześniej chciał zaoszczędzić na tanim sprzęgle.

Zapraszamy do naszego warsztatu w Szczecinie na Pogodnie.


Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]